• Gminny Żłobek "SMYKOLANDIA"

• SMYKOLANDIA to nasz świat, dla dzieciaczków do trzech lat.

Wszystko jest tu kolorowe, Super ciocie! Wyjątkowe!

Tu zabawek mamy wiele, Tu są nasi przyjaciele. Wszyscy sobie pomagamy, I się pięknie uśmiechamy

Wspólne zabawy, gry i nauka, Nawet bajeczek każdy posłucha.  A gdy zawita do nas teatrzyk, Każdy ciekawie na niego popatrzy.

Plac zabaw mamy - piękny i duży, w naszym żłobeczku nikt się nie nudzi.

W naszym żłobku najlepiej na świecie, drugiego takiego nigdzie nie znajdziecie!

U nas się pobawisz i nauczysz wiele, a z każdą minutą będzie Ci weselej!

• BRZDĄCE

• My jesteśmy małe BRZDĄCE, pogodne jak wiosenne słońce.

Dużo w żłobku się uczymy, Do piosenek też tańczymy.

Wszyscy sobie pomagamy, I się pięknie uśmiechamy.

Kto przybędzie tu na czas,

Ten zostanie jednym z nas!

• SMYKI

• Bardzo fajne z nas dzieciaki

Miłe, zwinne nieboraki.

Piosenki, wierszyki czy wygibasy…

To żaden problem - takie z nas asy!

Podczas zajęć wszystko wiemy, I posiłki pięknie jemy.

Z ciocią chętnie się bawimy, I do żłobka przychodzimy.

I powiemy wam w sekrecie,

Że nasz żłobek najlepszy na świecie!

• ZUCHY

• Do żłobeczka co dzień rano, Idziemy z tatą albo z mamą.

W sali ciocie nas witają, Do zabawy zapraszają.

Na spacery wychodzimy, Zawsze świetnie się bawimy!

Pyszne rzeczy tutaj jemy, Bo urosnąć duzi chcemy!

Tańce, zajęcia wszystko tu mamy, I za to nasz żłobek bardzo kochamy!

W Smykolandii dobrze nam

Ram, pam, pam, ram pam, pam.

• UWAGA

• Drodzy Rodzice!!!

Informujemy, że następuje zawieszenie zajęć opiekuńczych w dniach 23-29 listopada 2021r

Ze względu na zwiększone ryzyko epidemiczne związane z zakażeniem SARS-CoV-2

Za utrudnienia przepraszamy.

• Akcja #całkiem nieSŁODKIprezent

• Jest tak wiele okazji do obdarowywania naszych dzieci jednak wybór prezentu często wymaga od nas czasu i wielkiej kreatywności, dlatego niestety często upominkami dla naszych dzieci stają się SŁODKIE prezenty.... jednak zastanówmy się wszyscy czy tego właśnie oczekują od nas nasze dzieci???

Zdecydowana odpowiedź brzmi NIE!

Razem odmieńmy skojarzenia naszych dzieci ze słodyczami! Prezent dla dziecka wcale nie musi być SŁODKI. Obdarujmy dzieci tym, czego najbardziej potrzebują: naszą obecnością i uwagą, a słodycze zjedzmy razem, ale z umiarem!

Zachęcamy wszystkich państwa do udziału w akcji #całkiem nieSŁODKIprezent

Szczegółowe informacje dotyczące tej akcji w linku poniżej: https://www.custream.com/nieslodki-prezent:

• Dzień postaci z bajek

• 5.11.2021r W żłobku było dziś bajecznie, magicznie i kolorowo a to wszystko za sprawą bohaterów znanych wszystkim bajek. Psi Patrol i Kraina Lodu to zdecydowanie ulubione bajki dzieci.

• Teatrzyk "Poszukiwacze skarbów"

• Bo gdy odwiedza dzieci teatrzyk,

Każdy ciekawie na niego popatrzy

Tak też było w przypadku naszych podopiecznych, którzy z wielką ciekawością obserwowali przygody bohaterów podczas przedstawienia ,,Poszukiwacze skarbów,,

• Kiermasz jesienny

• 28 - 29 październik Witaminowy zawrót głowy

Na nasz kiermasz jesienny wlaśnie dotarły świeżo upieczone chlebki orkiszowe z ziarnami.

• Spotkanie z Ratownikami Medycznymi

• Dzisiaj (19.10.2021r) w naszym żłobku odwiedziły nas wyjątkowe osoby - RATOWNICY MEDYCZNI, którzy pokazali dzieciom jak wygląda strój ratownika oraz niezbędne narzędzia w ich pracy.

Panowie wyjaśnili również na czym polega ich praca oraz czym jeżdżą służby ratunkowe. Podczas spotkania dzieci miały okazję zwiedzić karetkę pogotowia co sprawiło wielką radość i zaciekawienie. Ponadto dzieci utrwaliły sobie znane już im wcześniej numery alarmowe służb ratowniczych.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w spotkaniu, zadając ciekawe pytania Naszym gościom jeszcze raz dziękujemy za przybycie do naszego żłobka i interesujące spotkanie.

Podczas dzisiejszego spotkania z ratownikami medycznymi ZUCHY zaprezentowały wierszyk, który pomógł w  utrwaleniu numerów alarmowych.

,,Gdy szwankuje nagle zdrowie, Wzywaj szybko pogotowie!

Pod numerem 112 Szybko pomoc znajdziesz zawsze,

• Wycieczka do lasu

• Piątkowa (15.10.2021) wycieczka Zuchów do lasu.

Dziękujemy panu leśnikowi Mirkowi za ciekawą lekcję przyrody, która przyczyniła się do lepszego poznania zwierząt leśnych oraz ich sposobów przygotowania się do nadchodzącej zimy.