• Makaronowe szaleństwo

• Nawlekanie makaronu to doskonałe ćwiczenie motoryczne. Wymaga kordynacji bilateralnej i skupienia, a samodzielnie zrobione naszyjniki były wspaniałym prezentem dla mamy lub siostry.

• Teatrzyk "Podróż po krainie Baśni"

• 29.03.2022 r                                                                                                                                                      Wszystkie dzieci mogły na kilka chwil przenieść się  do niezwykłego świata oderwanego od rzeczywistości, świata fantazji i pięknych przygód - do krainy baśni.

Wszystko za sprawą teatru Margos ze Słupska, który odwiedził nasz żłobek. Podczas spektaklu aktorzy w barwnych i okazałych strojach przybliżyli dzieciom różne postacie z bajek. Wszyscy z ogromnym zaciekawieniem obserwowaliśmy losy bohaterów przedstawienia. Dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu poprzez wspólne śpiewanie, klaskanie oraz wypowiadanie zaklęć. .

• Przedświąteczny klimat

• W Smykach zapanował przedświąteczny klimat.

Dzieci poznały różnice między zającem a króliczkiem, dowiedziały się co było pierwsze : jajko czy kura, a także posiały rzeżuchę.

• Przygotowania do nadejścia wiosny

• Przygotowania Zuchów do nadejścia wiosny: samodzielnie zrobiona sałatka warzywna, spacery w poszukiwaniu wiosennych kwiatów, kolorowe ptasie gniazda, sadzenie kwiatów i cebuli.

Wiosna w pełni.

• Świat według Czochera

• W naszym żłobku gościliśmy magika, brzuchomówcę znanego z telewizyjnego show ,,Mam talent,, który poprzez zabawę i magiczne sztuczki szybko zjednał sympatię naszych podopiecznych

• Pierwszy dzień Wiosny

• ,,Przyszła do nas wiosna,

taka piękna i radosna"

Dzisiaj w SMYKOLANDII obchodziliśmy Festiwal wiosenny podczas którego Brzdące Smyki oraz Zuchy zaprezentowaly się w wiosennej odsłonie. Tańce w rytmie wiosennych piosenek oraz wyjątkowa wizyta Pani Wiosny sprawiły nam wiele radości

• W marcu jak w garncu

• "W marcu jest jak w garncu

Deszcz lub słońce świeci,

Czasem sypnie śniegiem,

Mróz postraszy dzieci "

Nasze Zuchy chyba odnalazły swój zawód przyszłości- modeling

• Życzę Ci dziewczynko,

Byś zawsze chodziła z uśmiechniętą minką

Najserdeczniejsze życzenia

Niech się spełnią Twoje marzenia.

• Dzień Dentysty

• 6.03.2022

Z okazji dnia dentysty nasz żłobek odwiedziła Pani Kasia z Fabryki Uśmiechu.

Pani Kasia opowiedziała nam jak ważna dla naszych ząbków jest dieta bogata w warzywa i owoce. Poza tym dzięki Pani Kasi dowiedzieliśmy się jak prawidłowo czyścić ząbki oraz co zrobić żeby ząbki nigdy nie chorowały a uśmiech był zawsze piękny.

Dziękujemy za mile spędzony czas podczas zajęć i wszystkie cenne rady, z których na pewno każdego dnia chętnie skorzystamy.

• Dzień Dinozaura

• Zwariowany dzień dinozaura w Zuchach:

Dinozaurowa sensoplastyka (Błotny raj, wielobarwny ryż, piasek kinetyczny)

Kolorowanie dinozaura Gustawa

Odwiedziny dinozaura

Balonowe dinozaury

A na deser dinusiowy koktajl

• Dzień Dinozaura

• Dinozaury wielkie stwory

Dla nas prawie jak potwory

W okresie jurajskim tutaj żyły

Swoje ślady u Smyków zostawiły

• Tłusty czwartek

• Był sobie mały, tłuściutki pączek.

Był okrąglutki i nie miał rączek.

Z wierzchu miał piękną, chrupiącą skórkę,

a w środku dziurkę na konfiturkę!

• Dzień Kota

• "Dzień Kota u Brzdąców".

Odwiedził nas jeden z ulubionych domowych zwierzątek ... sprawiajac dużo radości naszym maluszkom.

My także zmieniliśmy się na chwilę w małe kotki.

• Dzień Kota

• "Dzień kota" i z tej oto okazji mieliśmy zaproszonego wspaniałego gościa o imieniu Tofii

Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy od cioci Karoliny przede wszystkim jak zajmować się takim kotkiem i co oznacza mieć zwierzątko w domu

Dzieci otrzymały opaski i dyplomy za aktywny udział w zajęciach

• 17.02.2022

Kociaki uwielbiamy i o nich pamiętamy.

Zuchy w ramach tego dnia zamieniły się w prawdziwych aktorów i wzięły udział w przedstawieniu "Chory kotek".

Dzięki cioci Karolinie miały okazję poznać Kofiego i jego zwyczaje.

Dziękujemy Ciociu