• Warsztaty kulinarne

• Dzisiaj (9.06.2022r) w żłobku unosił się zapach ciasta marchewkowego .

Brzdące z uwagą słuchały cioci i wykonywały swoje zadania czego efektem wspólnej pracy bylo przepyszne ciasto,które zniknęło w mig z talerza.

• Najpiękniejszy widok to uśmiech i radość dziecka...

"Dzień Dziecka"  to był dzień pełen atrakcji, zabawy i niespodzianek .

• Dzień Mamy

• MAMA..."Ktoś do kochania, do całowania, do przytulania w pochmurne dni, do rozśmieszania, do pocieszania, na całe życie ktoś czyli Ty.

Ktoś kto wysłucha, szepnie do ucha dwa czułe słowa, otrze łzy, kto przy mnie będzie zawsze i wszędzie. Ktoś tylko dla mnie właśnie Ty..."

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich mam.

Moja kochana mamusiu to dla Ciebie ten wierszyk

Dla Ciebie słońce i chmury,

dla Ciebie tęcza i wietrzyk.

Wiosną i latem- kwiaty,

jesienią- liście jesienne.

Bądź szczęśliwa mamusiu dziś, jutro, codziennie.

• Teatrzyk

• 20.05.2022r

Jest takie miejsce zaczarowane, gdzie świat bajek z życiem się miesza,

czasem troszkę nas smuci innym razem rozśmiesza

Dzisiaj o wesoły nastrój w naszym żłobku zadbała Pomarańczowa Pantera i jej przyjaciele.

• Pokaz małej magii

• 23.05.2022r W Żłobku zawsze czekają na nas mega atrakcje wczoraj odwiedził nas wyjątkowy gość - magik, który przeniósł nas w świat iluzji i czarów.

Wszyscy uczyliśmy się tajemniczych zaklęć, a odważni ochotnicy pomagali magikowi w pokazie.

Nie zabrakło również tańców i prezentów w postaci wyczarowanych balonów dziękujemy magikowi za wspaniały dzień i niezapomniane przygody.

• Dzień Boba budowniczego

• 17.05.2022r

"Bob Budowniczy zawsze da radę".

Dzień "Boba Budowniczego " we wszystkich grupach przebiegł w radosnej atmosferze.Ten bohater bajek pokazał dzieciom jakie zabawki można wyczarować z kartonu.

Uśmiechu, radości i zabawy było co niemiara. Wszyscy miło spędzili ten dzień bawiąc się zabawkami zrobionymi z kartonu.

• Dzień Puzzli

• 10.05.2022r

Ten dzień poświęciliśmy na rozwijanie logicznego myślenia, poprzez rozwiązywanie łamigłówek, układanie różnego rodzaju puzzli, oraz wykonanie pracy plastycznej.

Puzzle doskonale stymulują rozwój mózgu. Rozwija się umiejętność koncentracji, wyobraźnia przestrzenna oraz logiczne myślenie, a wspólne układanie uczy współpracy.

• Dzień Strażaka

• 4 maja 2022r

Dzisiaj nasz żłobek odwiedził wyjątkowy gość - Pan Strażak który opowiedział nam o swojej pracy, prezentując swój strój i podręczny sprzęt.

Dzięki Panu Strażakowi wszystkie dzieci ze żłobka wiedzą że strażak nie tylko gasi pożary, ale również bierze udział w przeróżnych akcjach, dbając o nasze bezpieczeństwo.

Dziękujemy Panu Andrzejowi Bajerskiemu za miłe spotkanie i poświęcony czas Jednocześnie wszystkim strażakom z okazji ich dzisiejszego święta życzymy wiele wytrwałości i samych sukcesów podczas pełnionej służby.

• 26.04.2022

Od zaśmieconego boiska do segregacji śmieci.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Dziękujemy panu Wojtkowi za spotkanie.

• Czekoladowe warsztaty

•  12 kwietnia w Polsce obchodzimy Dzień Czekolady.

Z tej okazji odwiedził nas Czekoladowy Autobus. To jedyny taki autobus w Polsce, w którym dzieci przenoszą się do magicznego świata czekolady.

Na warsztatach czekoladowych dzieci zapoznały się z historią czekolady oraz wykonały samodzielnie swoje czekoladki. Swoje prace mogły zabrać do domu w specjalnie przygotowanych pudełeczkach.

Było wspaniale.

• Mali ogrodnicy

• Zuchy zamieniły się w małych ogrodników: poznali pracę ogrodnika i wiosenne warzywa, które rozpoznawali za pomocą zmysłów. Posadzili również wiosenne kwiaty i posiali owies na zbliżające się święta wielkanocne.

• Dzień marchewki

• 5.04.2022r

Marchewkowy zawrót głowy:

Na śniadanie sok marchewkowo-jabłkowy, po obiadku teatrzyk z panią Karotką, a na podwieczorek "pieczona" marchewka, główną bohaterką była oczywiście MARCHEWKA .