• Czekoladowe warsztaty

•  12 kwietnia w Polsce obchodzimy Dzień Czekolady.

Z tej okazji odwiedził nas Czekoladowy Autobus. To jedyny taki autobus w Polsce, w którym dzieci przenoszą się do magicznego świata czekolady.

Na warsztatach czekoladowych dzieci zapoznały się z historią czekolady oraz wykonały samodzielnie swoje czekoladki. Swoje prace mogły zabrać do domu w specjalnie przygotowanych pudełeczkach.

Było wspaniale.

• Mali ogrodnicy

• Zuchy zamieniły się w małych ogrodników: poznali pracę ogrodnika i wiosenne warzywa, które rozpoznawali za pomocą zmysłów. Posadzili również wiosenne kwiaty i posiali owies na zbliżające się święta wielkanocne.

• Dzień marchewki

• 5.04.2022r

Marchewkowy zawrót głowy:

Na śniadanie sok marchewkowo-jabłkowy, po obiadku teatrzyk z panią Karotką, a na podwieczorek "pieczona" marchewka, główną bohaterką była oczywiście MARCHEWKA .

• Makaronowe szaleństwo

• Nawlekanie makaronu to doskonałe ćwiczenie motoryczne. Wymaga kordynacji bilateralnej i skupienia, a samodzielnie zrobione naszyjniki były wspaniałym prezentem dla mamy lub siostry.

• Teatrzyk "Podróż po krainie Baśni"

• 29.03.2022 r                                                                                                                                                      Wszystkie dzieci mogły na kilka chwil przenieść się  do niezwykłego świata oderwanego od rzeczywistości, świata fantazji i pięknych przygód - do krainy baśni.

Wszystko za sprawą teatru Margos ze Słupska, który odwiedził nasz żłobek. Podczas spektaklu aktorzy w barwnych i okazałych strojach przybliżyli dzieciom różne postacie z bajek. Wszyscy z ogromnym zaciekawieniem obserwowaliśmy losy bohaterów przedstawienia. Dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu poprzez wspólne śpiewanie, klaskanie oraz wypowiadanie zaklęć. .

• Przedświąteczny klimat

• W Smykach zapanował przedświąteczny klimat.

Dzieci poznały różnice między zającem a króliczkiem, dowiedziały się co było pierwsze : jajko czy kura, a także posiały rzeżuchę.