• 26 maja Dzień Matki

Kochana mamo w dniu Twojego święta

chcę, żebyś była uśmiechnięta.

Żeby dobrze Ci się żyło.

Chcę byś minę uśmiechniętą miała,

żebyś radosna była cała,

także by były piękne twe dni,

tego właśnie życzę Ci.

Drogie Mamy!

W dniu Waszego święta chcemy Wam życzyć przede wszystkim

zdrowia, szczęścia i radości oraz niech uśmiech zawsze na Waszych twarzach gości!

• 14.05.2021r Festiwal Puzzli

Układanie puzzli to nauka przez zabawę i rozrywkę, podczas której wyrabiamy w sobie takie cechy jak spostrzegawczość, cierpliwość czy umiejętność logicznego myślenia.To doskonałe ćwiczenie na koncentrację. Do takich zabaw można zaprosić już nawet zupełnie małe dzieci.

• Dzień Strażaka

"Gwałtu, rety! Dom się pali!

Już strażacy przyjechali.

Prędko wleźli po drabinie i stanęli przy kominie.

Polewają sikawkami ogień, który jest pod nami.

Dym i ogień bucha z dachu, ale strażak nie zna strachu,

choć gorąco mu okropnie, wszedł na górę,

już jest w oknie i ratuje dzieci z ognia.

Tak strażacy robią co dnia."

• Zajęcia senspolastyczne

30.04.2021r. Nadszedł czas na kolejną grupę - Grupa ZUCHY

Zajęcia sensoplastyczne to alternatywna forma wyrazu i działań artystycznych w stosunku do standardowych zajęć plastycznych.

Poprzez wielość barw, zapachów i faktur dzieci uwalniały naturalną ekspresję twórczą. Czerpiąc radość z kreatywnego działania. Z przygotowanych z naturalnych produktów i barwników spożywczych, kolorowych i pachnących mas dzieci tworzyły mieszały, ugniatały, wyciskały, deptały, przelewały, a przede wszystkim doświadczały za pomocą zmysłów.

• Zajęcia sensoplastyczne

29.04.2021r Dzisiaj kolejny dzień warsztatów sensoplastycznych.

Sensoplastyka dla małych i dużych, czyli jak się kreatywnie wybrudzić. Ekologiczne, proste, kolorowe i pachnące warsztaty w BRZDACACH.

To była świetna zabawa przy okazji, której dzieci utrwaliły umiejętność rozpoznawania kolorów, precyzje, pobudziły zmysły i oko badacza.

• Zajęcia sensoplastyczne

Od środy 28 kwietnia, średnia grupa SMYKI rozpoczęła pierwsze zajęcia z Sensoplastyki. Stymulowaliśmy wszystkie zmysły dotyku, węchu, słuchu, smaku i wzroku. To zajęcia rozwijające kreatywność i twórcze myślenie u dzieci.

Opiekunki przygotowały tego dnia wiele różnych mas do zabawy. Dzieci były zachwycone zabawą, w której można było się pobrudzić.

• Dzień Książki

23 kwietnia swoje wielkie święto mają książki na całym świecie.

Książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy, czytanie książek to najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu.

Nauka przez zabawę.

Dzieci z najstarszej grupy ZUCHY stworzyły własną książeczkę. SMYKI z tej okazji zrobiły swoje zakładki do książek, a także stworzyły swoją własną historyjkę. Najmłodsze dzieci z grupy BRZDĄCE wykonały piękne prace plastyczne.

22 kwietnia w naszym Żłobku obchodziliśmy "Dzień Ziemi".

W tym dniu dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat ekologi, co należy robić by jej pomóc a szczególności poznały potrzebę segregowania śmieci, oszczędzania wody oraz szanowania zieleni.

• Kiermasz wielkanocny

DRODZY RODZICE!

W dniach 25 - 26 marca w naszym żłobku odbył się Kiermasz Wielkanocny.

Dzięki Wam dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na organizację sesji wiosennej i warsztaty sensoplastyczne.

Bardzo dziękujemy wszystkim, krórzy zaangażowali się w jego organizację.

Jesteście wspaniali!!!

• Drodzy Rodzice!

W piątek 19.03.2021r., w naszym żłobku będziemy celebrować pierwszy dzień wiosny.

Uprzejmie prosimy, aby tego dnia dzieci w miarę możliwości były ubrane w barwy zielone.

Dziękujemy.

"Marzec pięknie się wystroił

W kole między dziećmi stoi,

I gromadkę uśmiechniętą

Pyta: Jakie dzisiaj święto?...

Zapamiętaj sobie - dzisiaj jest Dzień Kobiet"

W Dniu Kobiet chłopcy z grupy Smyki sprawili, że dziewczynki poczuły się, jak prawdziwe księżniczki.

Przygotowali także niespodzianki dla swoich mam z okazji tego święta

• Dzień Dentysty

W piątek (5.03.2021r) świętowaliśmy "Dzień Dentysty".

Naszym mottem było: " Żeby zdrowe ząbki mieć trzeba tylko chcieć ".

Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością.

Dziękujemy mamie Oli pani Justynie Czernyk

za udostępnienie materiałów:pomoce dentystyczne, książki,naklejki i pan "Gryzaczek",

• Kiermasz wielkanocny

Kochani Rodzice,

zapraszamy do wspólnej organizacji kiermaszu wielkanocno - wiosennego.

Prosimy o przyniesienie:

- rękodzieła artystycznego: zajączki, kurczaczki, baranki, stroiki, koszyczki, pisanki, palmy;

- ozdoby z drewna, filcu, decoupage

Dekoracje prosimy o dostarczenie do 24.03.2021r

• Dzień Dinozaura

26.02.2021 W piątek dzieci świętowały "Dzień Dinozaura" , tego dnia odwiedził nas bardzo miły gość.

Dzieci chętnie robiły sobie zdjęcie z naszym Dino. Słuchały bajkę o dinozaurach. Dowiedziały się jak żyły dinozaury, jak wyglądały, co jadły i dlaczego wyginęły oraz, jak wyglądał wtedy świat. Dzieci przez zabawę poznawały ciekawostki na temat dinozaurów dobrze się bawiąc.